Nokia wraca do gry o rynek smartfonów i tabletów z systemem Android


Nokia wraca do gry o rynek smartfonów i tabletów z systemem Android

Wszyscy ci, którzy czują sentyment do najpopularniejszej niegdyś marki telefonów, powinni się cieszyć, ponieważ Finowie postanowili ją ożywić - pisze Financial Times.

Gdy Nokia sprzedawała dział urządzeń mobilnych Microsoftowi niemal wszyscy byli przekonani, że to już koniec przygody fińskiego producenta z rynkiem smartfonów. Zaledwie niewielka część ekspertów i użytkowników liczyła jeszcze na powrót telefonów Nokii na rynek w 2017 roku, po wygaśnięciu klauzuli zakazującej im konkurować na rynku urządzeń mobilnych dla klienta detalicznego.

Nokia zapowiedziała powrót marki na rynek smartfonów i tabletów. Nowe urządzenia będą pracować pod kontrolą Androida, a za ich fizyczną produkcję przez pierwsze 10 lat będzie odpowiedzialna firma HMD (HMD global Oy). Umowa przewiduje, że firma będzie otrzymywała tantiemy za markę i prawa do własności intelektualnej. Smartfony i tablety Nokii będą wyposażone w system Android.

HDM zamierza zainwestować ponad 500 mln dol. w ciągu następnych trzech lat w kampanię marketingową na całym świecie.

Pod marka Nokia trafiać będą na rynek zarówno proste telefony komórkowe, jak i smartfony i tablety pracujące pod kontrolą Androida. Produkty te obejmować mają każdą półkę cenową. Cechować ma je wysoka jakość.


Telefony NokiaZobacz także:
T-Mobile na kartę - Program Premiowy za doładowanie 25 zł miesięcznnie T-Mobile przygotował dla klientów ofert na kartę pakiet premiowy z minutami do wszystkich sieci. Aby skorzystać z promocji należy uruchomić ją SMS-em o treści TAK pod nr 432. Następnie należy konto doładować kwotą minimum 25 zł w ciągu każdego miesiąca.

Szalonych Dni Orange do 31 maja Wystartowała kolejna odsłona Szalonych Dni Orange z dwa urządzeniami: Huawei P8 Lite i LG G3. W ramach promocji telefony dostępne są w abonamentach na 24 miesiące, zarówno dla nowych klientów, osób przenoszących numer, jak i dla osób przedłużających umowę.

Google zaprezentowało nowego asystenta o nazwie Home Google od dłuższego czasu mocno inwestuje w rozwój technologii przeznaczonej dla tzw. inteligentnych domów. Kolejnym krokiem w staraniach giganta z Mountain View o zagospodarowanie tego rynku ma być osobisty asystent bazujący na usłudze Google Now, zarządzający innymi rozwiązaniami tej firmy dla domu i sterowany za pomocą głosu.

Router FRITZ!Box 6820 LTE w sieci PLAY Niemiecka firma AVM wprowadziła na rynek polski nowy router FRITZ!Box 6820 LTE. Router jest dostępny w ofercie PLAY od 1 zł w abonamencie za 89zł. W sprzedaży detalicznej ma pojawić się od czerwca w cenie 899 zł. Model 6820 LTE umożliwia dostęp do Internetu LTE z prędkością do 150 Mbit/s.
Nowe telefony


TOP 8