Masz smartfona z Androidem? Uważaj na podejrzane SMS-y


Masz smartfona z Androidem? Uważaj na podejrzane SMS-y

Masz smartfona z Androidem? Uważaj na podejrzane SMS-y
Użytkownicy Androida są narażeni na niebezpiecznego wirusa rozsyłanego przy pomocy SMS-ów. Wirus Android.Wormle.1.origin jest w stanie m.in. wykradać dane i usuwać aplikacje. Gdy pojawi się w urządzeniu z Androidem wysyła sygnał do serwerów kontrolowanych przez cyberprzestępców. W ten sposób przestępcy mogą dokonać ogromnych szkód. Wirus potrafi wysyłać SMSy, zbierać i wysyłać informacji z telefonu na serwery cyberprzestępców (wśród nich treść SMS-ów, kontakty, numery, pliki itp), usuwać wszystkie SMS-y, a nawet przeprowadzić atak DDoS.

Jak się chronić? Uważać na wiadomości SMS z podejrzanym linkiem. Niestety wirus potrafi rozesłać SMS-y do wszystkich naszych kontaktów, dlatego nadawcą wiadomości może być bezwiednie znajomy.


Zobacz także:
T-Mobile na kartę - Program Premiowy za doładowanie 25 zł miesięcznnie T-Mobile przygotował dla klientów ofert na kartę pakiet premiowy z minutami do wszystkich sieci. Aby skorzystać z promocji należy uruchomić ją SMS-em o treści TAK pod nr 432. Następnie należy konto doładować kwotą minimum 25 zł w ciągu każdego miesiąca.

Szalonych Dni Orange do 31 maja Wystartowała kolejna odsłona Szalonych Dni Orange z dwa urządzeniami: Huawei P8 Lite i LG G3. W ramach promocji telefony dostępne są w abonamentach na 24 miesiące, zarówno dla nowych klientów, osób przenoszących numer, jak i dla osób przedłużających umowę.

Google zaprezentowało nowego asystenta o nazwie Home Google od dłuższego czasu mocno inwestuje w rozwój technologii przeznaczonej dla tzw. inteligentnych domów. Kolejnym krokiem w staraniach giganta z Mountain View o zagospodarowanie tego rynku ma być osobisty asystent bazujący na usłudze Google Now, zarządzający innymi rozwiązaniami tej firmy dla domu i sterowany za pomocą głosu.

Router FRITZ!Box 6820 LTE w sieci PLAY Niemiecka firma AVM wprowadziła na rynek polski nowy router FRITZ!Box 6820 LTE. Router jest dostępny w ofercie PLAY od 1 zł w abonamencie za 89zł. W sprzedaży detalicznej ma pojawić się od czerwca w cenie 899 zł. Model 6820 LTE umożliwia dostęp do Internetu LTE z prędkością do 150 Mbit/s.

Nokia wraca do gry o rynek smartfonów i tabletów z systemem Android Wszyscy ci, którzy czują sentyment do najpopularniejszej niegdyś marki telefonów, powinni się cieszyć, ponieważ Finowie postanowili ją ożywić - pisze Financial Times.
Nowe telefony


TOP 8