W przyszłym roku Samsung wprowadzi na rynek znacznie mniej modeli smartfonów


W przyszłym roku Samsung wprowadzi na rynek znacznie mniej modeli smartfonów

Robert Yi, odpowiedzialny za relacje inwestorskie Samsunga, zdradził w rozmowie z Wall Street Journal, że w przyszłym roku firma ma zamiar zredukować liczbę wprowadzonych do sprzedaży smartfonów o 25-30%. Samsung chce tym sposobem zahamować spadające przychody ze sprzedaży telefonów.

Teoretycznie im większy wybór, tym lepiej dla konsumentów, dzięki temu mogą oni wybrać urządzenie, które będzie im najbardziej odpowiadać. W praktyce jednak Samsung zalewał rynek milionami smartfonów, które nie różniły się praktycznie niczym.

Duża ilość podobnych modeli smartfonów tworzy problemy logistyczne. Każdy kolejny model to kolejna inwestycja związana np. z uruchomieniem kolejnej linii produkcyjnej. Ktoś musi również przygotować oprogramowanie dla każdego kolejnego odgrzewanego kotleta.


Zobacz także:
T-Mobile na kartę - Program Premiowy za doładowanie 25 zł miesięcznnie T-Mobile przygotował dla klientów ofert na kartę pakiet premiowy z minutami do wszystkich sieci. Aby skorzystać z promocji należy uruchomić ją SMS-em o treści TAK pod nr 432. Następnie należy konto doładować kwotą minimum 25 zł w ciągu każdego miesiąca.

Szalonych Dni Orange do 31 maja Wystartowała kolejna odsłona Szalonych Dni Orange z dwa urządzeniami: Huawei P8 Lite i LG G3. W ramach promocji telefony dostępne są w abonamentach na 24 miesiące, zarówno dla nowych klientów, osób przenoszących numer, jak i dla osób przedłużających umowę.

Google zaprezentowało nowego asystenta o nazwie Home Google od dłuższego czasu mocno inwestuje w rozwój technologii przeznaczonej dla tzw. inteligentnych domów. Kolejnym krokiem w staraniach giganta z Mountain View o zagospodarowanie tego rynku ma być osobisty asystent bazujący na usłudze Google Now, zarządzający innymi rozwiązaniami tej firmy dla domu i sterowany za pomocą głosu.

Router FRITZ!Box 6820 LTE w sieci PLAY Niemiecka firma AVM wprowadziła na rynek polski nowy router FRITZ!Box 6820 LTE. Router jest dostępny w ofercie PLAY od 1 zł w abonamencie za 89zł. W sprzedaży detalicznej ma pojawić się od czerwca w cenie 899 zł. Model 6820 LTE umożliwia dostęp do Internetu LTE z prędkością do 150 Mbit/s.

Nokia wraca do gry o rynek smartfonów i tabletów z systemem Android Wszyscy ci, którzy czują sentyment do najpopularniejszej niegdyś marki telefonów, powinni się cieszyć, ponieważ Finowie postanowili ją ożywić - pisze Financial Times.




Nowe telefony


TOP 8